Нападнал двајца полицајци, пријава за кичевец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.Љ.(20) за сторено кривично дело спречување службено лице во вршење службено дејствие.

На 2 февруари околу 12 часот во Кичево, велат од полицијата, при воспоставување на претходно нарушен јавен ред и мир, пријавениот физички нападнал двајца полициски службеници, при што им нанел телесни повреди.

Владите постојано ги повторуваат истите грешки. Тие го сметаат долгот како предност за долгорочен раст, наместо она што тој всушност е: тежок товар и извор на масивни долгорочни ризици.

повеќе

Гостиварскиот градоначалник од сограѓаните побара да бидат потолерантни кон однесувањето на печалбарите.

повеќе

Дента кога македонската делегација беше на пат за Нивици, Заев со себе требаше да понесе еден венец.

повеќе