Наместо цвеќе штипјанец си одгледувал марихуана

На 21. март врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во домот на Ѓ.Т.(37) на ул.„Балканска" во Штип.

„При претресот биле пронајдени насади со марихуана, кои биле одземени и дадени на вештачење. Ѓ.Т. бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Штип“, соопштуваат од МВР.

Кој беше против осудата на комунизмот. За работите да станат појасни.

повеќе

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе