ВО ВОДИТЕ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Најдено тело на 61-годишен маж

Тело на маж било најдено вчера во водите на Охридското езеро. По идентификацијата е утврдено дека се работи за Д.А. (61) од Охрид.

 

Според ПС Охрид било пријавено дека во водите на Охридското езеро, на околу пет до шест метри од брегот на езерото,  на местото викано „Сараиште“, било пронајдено удавено непознато машко лице. Во 18.40 часот, од страна на нуркачка екипа, телото е извадено од водата. Увид на местото на настанот извршиле jавен обвинител и екипа од СВР Охрид. По наредба на jавен обвинител, телото на починатиот е дадено за обдукција. 

Уништувањето на шумите е една од најголемите еколошки катастрофи со кои се соочуваме, после загадениот воздух.

повеќе

Измените во законот за минимална плата е трул компромис меѓу социјал-демократите и бизнис-лобито во Владата.

повеќе

Македонската јавност е во исчекување од најавата на министерот Оливер Спасовски дека МВР ќе ги истражува сите агенции за обезбедување поради поврзаност со рекетарство.

повеќе