Во Кичево

Најдено починато лице во куќа

Во Полициската станица Кичево вчера околу 18:30 часот било пријавено дека на улица „Мицко Станкоски“ во неговата куќа е пронајден починат Б.С. (65) од Кичево.

Од доктор од итна медицинска помош, како што соопшти МВР, била констатирана смрт без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на Полициска станица Кичево, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. 

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе