По потрага од неколку дена

Најдена исчезнатата 24-годишна девојка

Девојката што на 1 април месецов беше пријавена за исчезната вчера била најдена од полициски службеници. Како што соопштуваат од МВР, исчезнатата девојка е вратена кај семејството.

Скопјанката на возраст од 24 години беше пријавена за исчезната во полициската станица Бит-пазар од страна на нејзиниот татко.

По потрага од неколку дена полицијата ја најде и ја врати кај семејството. 

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе