На земјен пат најден машки труп, телот дадено на обдукција

Вчеравечер во 21 часот во полициската станица Штип било пријавено дека на влезот во штипското село Шашаварлија, на земјен пат бил пронајден починат С.Ј. (66) од истото село.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип, а од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирано дека над левото око на починатиот има видливи крвави траги (гребнатини).

По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на обдукција.

Измените во законот за минимална плата е трул компромис меѓу социјал-демократите и бизнис-лобито во Владата.

повеќе

Македонската јавност е во исчекување од најавата на министерот Оливер Спасовски дека МВР ќе ги истражува сите агенции за обезбедување поради поврзаност со рекетарство.

повеќе

Сите овие промашувања на Груевски имаат едно заедничко - дирекно ја загрозија државноста на Република Македонија.

повеќе