На земјен пат најден машки труп, телот дадено на обдукција

Вчеравечер во 21 часот во полициската станица Штип било пријавено дека на влезот во штипското село Шашаварлија, на земјен пат бил пронајден починат С.Ј. (66) од истото село.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип, а од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирано дека над левото око на починатиот има видливи крвави траги (гребнатини).

По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на обдукција.

„Бејоеремите" веќе многу долги години имале и имаат јазик којшто (Слушни! Слушни добро!) сите, освен нас, го нарекуваат „македонски".

повеќе

Добронамерниот дијалог – поточно способноста да се види светот преку очите на други луѓе, посебно оние со кои не се согласуваме – никогаш не бил поважен од сега.

повеќе

Владата не би смеела самостојно да одлучува за ставање под концесија на минералните суровини како што предвидува постојниот закон.

повеќе