На скопскиот аеродром

На турски пасош си залепил британска виза

Вчера на граничниот премин „Меѓународен aеродром Скопје“, при пасошка контрола било констатирано дека на патната исправа на лицето О.С. (20) од Република Турција имало залепена фалсификувана британска виза и британски штембил.

Лицето било приведено и предадено на инспектори од Регионалниот центар за гранични работи Север за понатамошна постапка.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе