На Табановце уапсен осомничен наркодилер

Синоќа во 22.15 часот на Граничниот премин Табановце, при пасошка контрола било констатирано дека М.Р.(26) од Кратово е предмет на потрага за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори".

Лицето било лишено од слобода и предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе