На „Табановце“ приведен кумановец кој шверцувал кокаин

Полициски службеници од СВР Куманово, вчера во 18:45 часот на Граничниот премин „Табановце“ го привеле кумановецот О.Џ. (27), бидејќи кај него бил пронајден кокаин. 

При контрола извршена од полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при Министерството за внатрешни работи кај О.Џ. бил пронајден кокаин.

Исто така, при пасошка контрола тој приложил фалсификуван негативен ПЦР-тест, информира МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе