На Средно Водно приведени државјани на Турција и Кипар со марихуана

Синоќа на Средно Водно во Скопје, полицајци ги привеле И.О. и М.Ф. од Турција и М.Т. од Кипар, затоа што во возилото во кое се превезувале била пронајдена марихуана.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе