На скопскиот аеродром приведен граѓанин на Азербејџан, баран од Интерпол

На Граничниот премин Меѓународен aеродром - Скопје на влез во државата вчера бил приведен M.M.(27) од Азербејџан, затоа што при извршена пасошка контрола било констатирано дека во оперативна евиденција е со мерка „апси“, по барање на Интерпол од Азербејџан.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе