МВР

На скопјанец му украле мерцедес од паркинг, пријавил по четири дена

Вчера во 14:55 часот во СВР Скопје, Н.М.(64) од Скопје пријавил дека на 02.07.2020 во период од 11.45 до 19.30 часот, на паркинг пред маркет на ул.„Инидра Ганди“, едно лице му одземало паркирано патничко возило „мерцедес МЛ-320", со скопски регистарски ознаки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе