На Швајцарец му се запалило бемвето во Македонија

Вчера околу 23.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Македонско-косовска бригада" настанал пожар во патничко возило „бмв", со швајцарски национални ознаки, сопственост на С.Р.(33) од Швајцарија. Повредени лица нема.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе