На патот Берово-Делчево маж тешко повреден во сообраќајка

Вчера во 22.35 часот на регионалниот пат Берово-Делчево, кај база „Гранит", М.П.(45) од Делчево, управувајќи патничко возило „БМВ" со бугарски национални ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот М.П. и бил пренесен во Медицински центар Штип. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Берово“, информираат од МВР.

Едно современо демократско општество се разликува од тоталитарното токму по тоа што јавната критика е основно полемичко право и должност на медиумите.

повеќе

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе