На „Партизанска“ во Скопје се запалија три возила и бандера на ЕВН

Ноќеска во 03.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански Одреди“ настанал пожар во патничко возило „митсубиши колт" со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.П.(24) од Скопје.

Од пожарот бил зафатени уште две возила - „рено меган“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.Б.(30) и патничко возило „даихатсу сирион“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Г.М.(55) од Скопје,

Исто така, со пожарот била зафетена една бандера, сопственост на ЕВН. Бил извршен увид.  

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе