На „Ќафасан“ уапсен државјанин на Албанија баран со потерница

Полициски службеници на граничниот премин „Ќафасан“ синоќа уапсиле државјанин од Албанија кој бил баран со меѓународна потерница од Интерпол Германија. Лицето е предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Синоќа во 18:20 часот на Граничниот премин „Ќафасан", полициски службеници го лишиле од слобода М.А.(31) од Република Албанија, затоа што при извршени проверки во оперативна евиденција било констатирано дека се наоѓа на стоп листа со мерка „апси", по меѓународна потерница од Интерпол Германија, соопшти МВР во денешниот билтен.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе