На фудбалско игралиште метална врата паднала врз малолетно дете

Во полициската станица Аеродром, вчера во 19 часот Р. Ж. (65) од Скопје пријавила дека на 28 јунин околу 20,30 часот на фудбалското игралиште на улица „Бојмија“ на нејзиниот малолетен внук паднала метална врата.

Малолетникот бил пренесен на Детска хирургија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Се работи на расчистување на случајот.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе