На Босанец му одзеле 3.500 евра за транспорт на јаболка

Државјанинот од Босна и Херцеговина, К.Џ.(45), пријавил дека е измамен од лице од Ресен кое се претставило како У.А. за сума од 3.500 евра, во врска со камионски транспорт на јаболка.

Како што соопшти МВР, К.Џ. го пријавил случајот вчера напладне во Надворешната канцеларија за криминалистички работи Ресен.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе