МВР: Полицискиот час го прекршиле 23 лица, маска не носеле 445

Синоќа 23 лица не ја почитувале забраната за движење, а во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата регистрирани се 455 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице, информира МВР. 

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за спречување на ширењето на ковид-19.

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе