МВР: Казни за 359 лица кои не носеле заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата по однос на мерката за носење лична заштита на лице регистрирани се 359 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи истовремено апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид -

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе