МВР: Идентификуван машкиот труп најден во шахта во Сопиште

Денес од Министерстовто за внатрешни работи соопштија дека е индентификуван пронајдениот човечки труп во канализациска шахта на локацијата "Сончев град" во скопското село Сопиште во ноември минатата година.

„По завршените истражни и обдукциски активности констатирано е дека се работи за лицето З.П. (58) од Скопје, кој што претходно е пријавен за исчезнат.

Според завршените наоди, констатирано е дека на телото немало никакви знаци на насилство“, информираа од МВР.

Планот за чист воздух од само 1,5 милиони евра издвоени од буџетот и за граѓаните и за еколошките активисти е несериозен.

повеќе

Во битката за фотелја во ФФМ секогаш решавачка била „техниката" на добивање гласови од делегатите со поткуп, ветувања, партиски и притисоци на локалните моќници... 

повеќе

Како може да се надминат исклучивите и националистички толкувања на минатото: што работат комисиите?

повеќе