Му нашле марихуана, кога се обидел да избега му ја скинал кошулата на полицаецот

Вчеравечер околу 22.15 часот, полициски службеници од Полициска станица Гостивар, на ул. „Никола Тесла" во Гостивар запреле автомобил БМВ, со гостиварски регистарски ознаки, управуван од А.С. (22) од Гостивар, а како сопатници се наоѓале и А.Д (21) од с.Долна Бањица и А.С. (23) од Гостивар.

При преглед на возилото, зад совозачкото седиште била пронајдена марихуана. При прегледот, А.С. (23) им се спротивставувал на полициските службеници и одбивал да влезе во службеното возило.

Тој се обидел да избега и му ја скинал кошулата на еден од полициските службеници, при што му нанел и повреда на левата дланка.

Тројцата биле приведени и задржани во Полициската станица Гостивар.

По целосно расчистување на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, велат од МВР. 

Владите постојано ги повторуваат истите грешки. Тие го сметаат долгот како предност за долгорочен раст, наместо она што тој всушност е: тежок товар и извор на масивни долгорочни ризици.

повеќе

Гостиварскиот градоначалник од сограѓаните побара да бидат потолерантни кон однесувањето на печалбарите.

повеќе

Дента кога македонската делегација беше на пат за Нивици, Заев со себе требаше да понесе еден венец.

повеќе