Маж најден мртов во семејна куќа во Кавадарци

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши увид во семејна куќа во која беше пронајдено безживотно тело на маж на возраст од 70 години.

„Со оглед на тоа што од екипите на Итната медицинска помош беше констатирана смрт со видливи изгореници на телото, надлежниот јавен обвинител издаде наредба за обдукција на телото на починатиот. Од место беа подигнати траги со цел да се утврдаат околностите под кои настапила смртта“, се наведува во соопштението од Јавното обвинителство.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе