Моторџија паднал од мотор и се здобил со тешки повреди

„Четириесет и седумгодишниот М.Џ. од Скопје вчера околу 17.20 часот на крстосница од улиците „Босна и Херцеговина“, „Кемал Сејфула“ и „Александар Урдаревски“ додека возел мотоцикл „априлија“ изгубил контрола и паднал на коловозот“, информираат од МВР.

Од падот здобил тешки повреди и бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе