Моторциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Вчера во 22.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од улиците „Благоја Стефковски" и „Методија Андонов – Ченто" се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „нисан микра", управувано од С.В.(25) од Скопје и мотоцикл, управуван од Б.Ѓ.(29) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Б.Ѓ., констатирани во Градска општа болница „8 Септември". Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе