Моторциклист тешко повреден во сообраќајка пред Собрание

Дваесет и деветгодишен мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила во центарот на Скопје. Според информациите од МВР, несреќата се случила околу 21:45 часот на крстосница од ул. 11 Октомври, ул. Даме Груев и ул. Филип Втори Македонски.

Во несреќата учествувале мотоцикл „хонда" со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Н.(29) од Скопје и автомобил „фиат браво" со скопски регистарски ознаки, управувано од М.М. од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза".

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе