Моторциклист тешко повреден во сообраќајка

Вчера во 07.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ со ул. „Њу Делхиска“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „бмв х3" со скопски регистарски ознаки, управувано од К.П.(38) од Скопје и мотоцикл „кавасаки" со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.Н.(28) од Скопје.

Со повреди се здобил мотоциклистот Б.Н. констатирани во Градска општа болница „8-ми Септември“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. 

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе