Во Скопје

Моторциклист тешко повреден во сообраќајка

Вчера во 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од улиците „Антон Димитров" и „Румена Хаџипанзова", Р.А.(63) од Скопје, управувајќи мотоцикл паднал на коловозот.

Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски". Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе