Во Скопје

Моторциклист тешко повреден во сообраќајка

Вчера во 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од улиците „Антон Димитров" и „Румена Хаџипанзова", Р.А.(63) од Скопје, управувајќи мотоцикл паднал на коловозот.

Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски". Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе