Тешка сообраќајка во Пробиштип

Моторциклист тешко повреден по удар со автомобил

Во сообраќајка каде учествувале мотор и автомобил во Пробиштип, 26- годишник се здобил со тешки повреди, по што бил префрлен во болница. Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Пробиштип.

Според пријавеното, вчера во 13.15 часот било пријавено дека во Пробиштип на ул.„Миро Барага", во близина на крстосницата со ул.„Тодор Александров", се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „сузуки свифт", со штипски регистарски ознаки, управувано од Ф.П.(67) од Пробиштип и мотоцикл „кавасаки", без регистарски ознаки, управуван од С.А.(26) од Пробиштип.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе