Моторциклист тешко повреден откако со мотор влетал во продавница

Мотоциклист со тешки повреди пренесен во болница откако претходо изгубил контрола и влетал во продавница. На местото на настанот бил извршен увид. 

Вчера во 21.15 часот на патот во село Долни Дисан, неготинско, Д.Р.(33) од село Долни Дисан, управувајќи мотоцикл „Хамачи“ без регистарски ознаки, удрил во објект, колонијална продавница, информираат од полиција.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Кавадарци.

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе

Отворено писмо до претседателот Пендаровски и  академска фела во Македонија.

повеќе