Моторциклист паднал од мопед и тешко се повредил

Жител на Куманово на возраст од 24 години вчера завршил во болница откако паднал од мопед. По падот тој со возила на Итната медицинска помош бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза" каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Според МВР, вчера околу 18.30 часот на ул.„Благој Илиевски Гуне" во Куманово, мопед „априлија" со кумановски регистарски ознаки, управуван од Р.А.(24) од Куманово, изгубил контрола и излетал од коловозот.

По незгодата, Р.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза" каде му била констатирана тешка телесна повреда. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе