Во Скопје

Мотор се заби во камион, двајца однесени во болница

Вчера во 13.45 часот на улица „Бледски договор" во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило„Виктори Џиоти" со скопски регистарски ознаки, управувано од С.З.(36) од Скопје и мотоцикл „Пјаџо" со скопски регистарски ознаки, управуван од А.Ј.(38) од Скопје.

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката на мотоциклот, А.Б.(35) од Скопје, а со телесни повреди се здобил мотоциклистот А.Ј.. Тие биле пренесени во Градската општа болница „8-ми Септември", каде им била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје“, информираат од МВР.

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе