СВР Скопје

Мотоциклист тешко повреден кај Арачиново

Мотоциклист бил тешко повреден откако паднал со моторот што го управувал, вчера вечерта на регионалниот пат Скопје - Куманово.

Според полицијата, сообраќајката се случила во 20.30 часот во село Арачиново. Мотоцикл „јамаха“ што го управувал  М.Р.(21) од село  Арачиново, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Од падот М.Р. се здобил со тешки телесни повреди и со друго возило бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, од каде бил препратен во комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Полицијата извршила увид.

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе