СВР Скопје

Мотоциклист тешко повреден кај Арачиново

Мотоциклист бил тешко повреден откако паднал со моторот што го управувал, вчера вечерта на регионалниот пат Скопје - Куманово.

Според полицијата, сообраќајката се случила во 20.30 часот во село Арачиново. Мотоцикл „јамаха“ што го управувал  М.Р.(21) од село  Арачиново, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Од падот М.Р. се здобил со тешки телесни повреди и со друго возило бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, од каде бил препратен во комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Полицијата извршила увид.

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе