Во Кочани

Мотоциклист изгубил контрола над возилото и паднал на коловозот

Мотициклист се здобил со тешки повреди откако изгубил контрола над возилото и паднал на коловозот, информираат од МВР.

Вчера во 18:50 часот било пријавено дека во Кочани на улицата ,,14-та Бригада“ 42-годишниот В.Е. од Кочани управувајќи моторцикл ,,Хек 110“ со кочански регистарски ознаки изгубил контрола и паднал на коловозот при што се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Општата болница –Кочани за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот бил извршен од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе