Во Кочани

Мотоциклист изгубил контрола над возилото и паднал на коловозот

Мотициклист се здобил со тешки повреди откако изгубил контрола над возилото и паднал на коловозот, информираат од МВР.

Вчера во 18:50 часот било пријавено дека во Кочани на улицата ,,14-та Бригада“ 42-годишниот В.Е. од Кочани управувајќи моторцикл ,,Хек 110“ со кочански регистарски ознаки изгубил контрола и паднал на коловозот при што се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Општата болница –Кочани за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот бил извршен од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Два месеци по недобивањето датум за преговори за членство на Македонија во ЕУ, малку знаеме која беше улогата на Бугарија во тоа.

повеќе

И покрај сите обиди, темата „Закон за јазиците" не „лепи".

повеќе

Дали ние, луѓето, сакаме да продолжиме да живееме добро и безбедно на оваа планета?

повеќе