Момче тешко повредено во сообраќајка при судир на мопед и автомобил

Вчера околу 12.50 часот на крстосница од ул.„Бутелска“ со ул. „Марко Крале“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило цитроен Ц 5, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ш.М.(29) од с.Опаје, кумановско и мопед „купа", со скопски регистарски ознаки, управуван од М.Ж. (22) од Скопје. 

Во несреќата М.Ж. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе