Тешка сообраќајка на автопатот Скопје-Велес

Момче тешко повредено откако со моторцикл излетало од патот

Моторциклист на 27-годишна возраст е тешко повреден откако изгубил контрола и излетал од патот. Сообраќајката се случила вчера на автопатот Скопје-Велес.

Мотоцикл јамаха р-6 со битолски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(27) од Битола, вчера во 18:57 часот на автопатот Скопје-Велес, во близина на угостителски објект, изгубил контрола и излетал од патот, соопштуваат од МВР. 

По незгодата Д.Н. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза" каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе