Момче се повредило на работно место

Скопјанец на возраст од 25 години со повреди донесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза".

На 04.12.2020 во 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека Б.П.(25) од Скопје, додека извршувал работни задачи во фирма во Скопје, се здобил со повреда, констатирана во Комплекс клиники „Мајка Тереза", информира МВР.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе