Момче прободено со остар предмет во Скопје

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека едно лице физички нападнало и му нанело повреда на десната нога со остар предмет на 17 – годишно лице на бул.„Крсте Мисирков", информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе