Момче приведено за кражба, му нашле предмети украдени од стовариште

Кумановската полиција приведе дваесет и шестгодишен кумановец за кражба, соопшти денеска полицијата. Полицијата кај него пронашла предмети кои ги украл во стовариште. Тој бил приведен во полициска станица Куманово и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Вчера во 13:30 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.А. (26) од Куманово, бидејќи непосредно пред тоа извршил кривично дело кражба во стовариште на улица.„Биљановска" во Куманово, при што кај него биле пронајдени украдените предмети, соопшти полицијата.

 

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе