Момче приведено во Аеродром поради марихуана

21-годишниот В.Д. од Скопје бил уапсен вчера поради марихуана. По целосно документирање на случајот од МВР информираат дека против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

„Вчера во 16.40 часот на подрачје на Аеродром од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода В.Д.(21) од Скопје бидејќи кај него била пронајдена марихуана“, соопштуваат од полиција.

Економската стратегија има за цел да се реализираат можностите на дигиталната трансформација, да се зајакне соработката во областа на климатските промени, енергетскиот сектор, човечкиот развој и безбедноста на храната.

повеќе

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе