Момче нападнато во автобус

Момче било нападнато во автобус на ЈСП, информира полицијата.

„Вчера во 21:50 часот во СВР Скопје, 23-годишниот Н.С. од село Идризово, скопско, пријавил дека околу 17:30 часот во автобус бр.53, кој сообраќал на релација Скопје - село Катланово, поради нерасчистени имотно - правни односи, бил физички нападнат од М.М. од село Катланово, скопско. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР. 

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе