Младо момче истепано на Бит Пазар

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 22:00 часот СВР Скопје, 20-годишниот Н.Ј. од село Брест, скопско, пријавил дека околу 20:20 часот на подрачје на Бит Пазар бил физички нападнат од две лица поради недоразбирање во сообраќајот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе

Вакцинирањето преку ред, слабата стратегија и лошата комуникација со јавноста ги обележаа првите месеци на вакцинирање во Хрватска која во моментов е близу дното на ЕУ во однос на процентот на вакцинирана популација. 

повеќе