Млад скопјанец претепан на Бит пазар

Вчера  во 16:00 часот во СВР Скопје, Х.Џ.(24) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Бит Пазар бил физички нападнат од едно лице.

Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе