Млад скопјанец нападнат во Центар

Денес во 01.20 часот во СВР Скопје, Љ.А.(28) од Скопје пријавил дека на 13.06.2021 околу 23.45 часот на подрачје на Центар бил физички нападнат од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Овде нема такво нешто. Има некои чинители што се занимаваат со испишување црвени линии. Не им значи ништо фактот што токму под ова гесло е овозможен најдолготрајниот мир на европскиот континент.

повеќе

Србија продолжува да го негира минатото, при што нејзините политички елити ја користат резолуцијата за да ѝ се спротивстават на Црна Гора и истовремено се надеваат дека овој потег ќе им донесе поголема популарност дома.

повеќе

„И, ако милееме ние за својата Татковина, ако во нас има барем капка македонска крв, ако во нас останала искра благороден патриотизам, овојпат треба да се впрегнеме, за да понесеме дел од тежината на едно дело и од жестокото величие на една епоха“.

повеќе