Мигранти најдени кај Демир Капија, возачот што ги превезувал побегнал

Мигранти биле пронајдени синоќа кај Демир Капија, додека возачот кој ги превезувал успеал да побегне, изјави портпаролот на СВР- Велес, Верољуб Додевски.

Синоќа околу 23.20 часот кај Градско, возилото со мигрантите не застанало на наредба на полициските службеници, туку ја зголемило брзината, по што кај Прждевски надвозник удрило во службено возило, а возачот избегал.

Десетмината мигранти кои биле пронајдени, се префрлени во Прифатно-транзитниот центар Гевгелија.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе