Мигранти биле ограбени на пругата Велес-Скопје

Четворица мигранти од пакистан, С.А.(21), В.Ј.(27), Р.А.(27) и Н.А., денеска во Полициската станица Велес пријавиле дека околу 07.00 часот, покрај железничката пруга Велес – Скопје, неколку лица со закана им одзеле пари и мобилни телефони.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.  

 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе