Маж загина откако паднал од мопед

Маж загина во сообраќајка во Неготино. На местото бил извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Струга. 

Денес во 01:00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во село Делогожда, струшко, Г.С.(61) од село Делогожда, управувајќи мопед „генерик“ со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

По незгодата возачот бил пренесен во Медицинскиот центар Струга каде од страна на лекар била констатирана смрт.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе