Во Штип

Маж тешко повреден додека работел

„Вчера околу 11 часот во СВР Штип, од Клиничката болница Штип било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Д.Н. (63) од Крива Паланка", информираат од МВР.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека изведувал градежни работи за приватна фирма од Скопје на објект на ул. „Лески“ во Штип.

По укажаната лекарска помош лицето било препратено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Штип.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе