Маж тепал жена во Беловиште

Вчера во 11:45 часот во Гостивар од полициски службеници од Полициска станица Гостивар лишен од слобода е Ќ. С. (60) од с.Беловиште, гостиварско затоа што околу 11:00 часот во семејната куќа во с.Беловиште физички ја нападнал неговата сопруга.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе